Podkład naturalny - podstawa dobrego makijażu

podkład naturalny

Podkład to kosmetyk, który znajduje się w kosmetyczce większości kobiet. Jego zadaniem jest nadanie skórze jednolitego koloru, zakrycie niedoskonałości i wygładzenie. Coraz więcej kobiet jest świadomych tego, że lepszym wyborem dla skóry jest podkład naturalny, który bazuje na prostych i organicznych składnikach, całkowicie bezpiecznych nawet dla skóry wrażliwej.

Czy podkład naturalny jest bezpieczny dla skóry?

W przeciwieństwie do drogeryjnych podkładów światowych koncernów, których składy bazują na zapychających silikonach, substancjach zapachowych i alkoholach, podkłady naturalne są znacznie bezpieczniejsze do codziennego stosowania. Ich łagodne składniki pochodzenia naturalnego, takie jak wyciągi roślinne, lekkie olejki czy minerały, mogą być stosowane przez posiadaczki wszystkich cer, nawet tych problematycznych, ze skłonnością do zaczerwienienia czy powstawania zmian trądzikowych.  Podkłady naturalne łączą w sobie działanie produktu z kategorii kosmetyków kolorowych oraz pielęgnacyjnych. 

Jak dobrać podkład naturalny do cery?

Podkłady naturalne mają zazwyczaj mniejszą gamę kolorystyczną niż podkłady drogeryjne. Nie oznacza to jednak, że dobór odpowiedniego koloru podkładu jest problematyczny, wręcz przeciwnie. Kolory podkładów tworzone są w przemyślany sposób, tak, by wpasowywały się one w odcienie karnacji najczęściej występujące u kobiet.

Posiadaczki cer mieszanych i tłustych powinny wybierać podkłady o wykończeniu matowym, z kolei osoby o cerze suchej i normalnej z całą pewnością dobrze będą czuły się w lekkim podkładzie o wykończeniu świetlistym. 

Podkład mineralny czy organiczny?

Podkłady mineralne są uwielbiane przez kobiety na całym świecie. Ich lekkie składy nie obciążają skóry twarzy. Dają bardzo lekkie i naturalne wykończenie, więc wyglądają jak druga skóra. Są idealne dla kobiet lubiących świeży subtelny makijaż twarzy. 

Podkłady organiczne z kolei bazują na składnikach certyfikowanych, pochodzących z ekologicznych upraw. Są to całkowicie naturalne produkty, które cechują się najwyższą jakością. Sprawdzą się doskonale kobietom, którym ekologia nie jest obojętna. Tego typu kosmetyk oznaczony jest zazwyczaj certyfikatem Eco Cert.

Bez względu na to, który z podkładów wybierzesz, gwarantujemy, że będzie to znacznie lepszy wybór od podkładów z drogerii. Naturalne składy podkładów sprawią, że Twoja skóra zyska zdrowy wygląd i poprawi się znacząco jej kondycja. 

Post dodany przez simple