Naturalny szampon do włosów - wybierz mądrze!

naturalny szampon do włosów

Naturalny szampon do włosów to doskonały wybór dla wszystkich tych osób, które cenią sobie naturalne kosmetyki pielęgnacyjne do włosów i troszczą się o ich sprawdzony skład. Dzięki takim szamponom doprowadzi się do poprawy kondycji włosów oraz zahamowania blaknięcia koloru.

Szampon do włosów na bazie naturalnych składników

Jak wskazuje nazwa naturalny szampon do włosów składa się wyłącznie z naturalnych i starannie dobranych składników. Tego typu kosmetyki nie zawierają w sobie siarczanów, silikonów czy też parabenów. Można w nich natomiast znaleźć wyciąg ze skrzypu polnego i czarnej rzepy, olej z kozieradki, keratynę, olejek jojoba i arganowy, jedwab, miód, aloes i pokrzywę.

Dlaczego warto używać naturalnego szamponu do włosów?

Naturalny szampon do włosów niesie za sobą wiele zalet. Wystarczy wspomnieć o:

  • łatwym rozprowadzaniu i spłukiwaniu szamponu,
  • poprawie kondycji włosów,
  • nadaniu włosom jedwabistości, elastyczności i sprężystości,
  • dostarczeniu włosom niezbędnych składników odżywczych.

Szampony z tej kategorii sprawdzą się przede wszystkim u osób, które na co dzień mają do czynienia z przetłuszczającymi się włosami i chcą zahamować ich nadmierne wypadanie oraz wyeliminować łupież.

Jak dbać o włosy stosując domowy szampon?

Decydując się na skorzystanie z naturalnego szamponu w wersji domowej trzeba pamiętać o tym, aby jednocześnie myć włosy maksymalnie 2-3 razy w tygodniu, decydować się na kilkuminutowy masaż skóry głowy, dokładnie opłukać skórę głowy, olejować włosy, stosować naturalne maski i odżywki oraz suszyć włosy bez nadmiaru gorącego powietrza z suszarki. 

Post dodany przez simple