Ekologiczny dezodorant w kremie

Naturalny dezodorant w kremie

Naturalne kosmetyki w ostatnim czasie mocno zyskały na popularności. Spowodowało to, że można zastąpić chemiczne dezodoranty naturalnymi. Przed kupnem warto poznać ich działanie.

Czy naturalny dezodorant w kremie jest skuteczny?

Naturalny dezodorant w kremie nieco różni się od zwykłego dezodorantu. Jego zadaniem jest działać antybakteryjnie, a tym samym przyczynić się do likwidacji przykrego zapachu potu. Zwykły dezodorant hamuje całkowicie wydzielanie potu, co uniemożliwia również wydzielanie toksyn wraz z potem przez skórę. Naturalny dezodorant w kremie jest skuteczny, natomiast trzeba dać czas skórze, aby się do niego przyzwyczaiła.

Właściwości naturalnego dezodorantu w kremie

Właściwości, jakie posiada dezodorant w kremie, jest kilka. Najważniejsze z nich to:

  • działanie antybakteryjne,
  • brak zapychania gruczołów potowych,
  • możliwość wydzielania toksyn z potem,
  • niwelowanie przykrego zapachu,
  • łagodzenie podrażnień,
  • działanie antyseptyczne.

Naturalny dezodorant w kremie zawiera naturalne składniki, takie jak soda oczyszczona, ziemia okrzemkowa, glinka, naturalne olejki, olejki eteryczne czy inne naturalne składniki, które działają przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco.

Jak stosować naturalny dezodorant w kremie?

Naturalny dezodorant w kremie najczęściej jest umieszczony w słoiczku lub puszce. Można też spotkać takie, które są gotowe w sztyfcie. Stosowanie dezodorantu w kremie jest proste. Wystarczy pożądaną ilość nabrać na dłonie i rozsmarować pod pachami na skórze. 

Naturalny dezodorant w kremie to produkt warty uwagi. Małe poręczne opakowania sprawdzą się doskonale w podróży. W przypadku osób mających problem ze wzmożonym poceniem można w ciągu dnia dołożyć kolejną porcję. Działanie naturalnego dezodorantu jest skuteczne i nie trzeba obawiać się jego działania.

Post dodany przez simple