Idea

TYLKO TO, CO NIEZBĘDNE

Produkty powstają wyłącznie ze naturalnie pozyskiwanych składników o sprawdzonych właściwościach, których liczba nie przekracza 5 na produkt.

BEZPIECZNE DLA ŚRODOWISKA

Wszystkie składniki są w stu procentach biodegradowalne i wegańskie, a przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę.

BEZPIECZNE DLA CIEBIE

Jeśli masz alergię albo po prostu nie chcesz się truć, spróbuj naturalnych rozwiązań. W produkcji wykorzystywane są między innymi destylowana woda i organiczne olejki eteryczne. Możesz dopytać o aktualny skład kompozycji zapachowej.

TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH

Oto Rońka. Rońka lubi leżeć. Jak widać, naturalnie czysty dom bardzo jej się podoba.

składniki


Soda oczyszczona

To jeden z najbardziej wszechstronnych powszechnie dostępnych środków Znajduje zastosowanie zarówno w przemyśle spożywczym, jak i kosmetycznym, a nawet w medycynie. Spulchni naleśniki, złagodzi swędzenie po ukąszeniu owadów oraz doskonale wyczyści brud i pochłonie nieprzyjemne zapachy.

Soda kalcynowana

Zwana także sodą piorącą, to podstawowy składnik naturalnego proszku do prania.  Ma właściwości delikatnie wybielające i zmiękczające wodę, dzięki czemu doskonale sprawdza się w czyszczeniu jasnych tkanin. Ciekawostka: sodę kalcynowaną możesz uzyskać samodzielnie, piekąc sodę oczyszczoną w temperaturze 200 stopni Celsjusza.

Boraks

Wydobywany między innymi w Turcji i Kalifornii, boraks to jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków czyszczących. Doskonale myje, wybiela i neutralizuje bakterie, jest także niezrównany w walce z owadami.

Woda destylowana

Uzyskiwana metodą destylacji woda pozbawiona jest zanieczyszczeń takich jak bakterie czy szkodliwe związki chemiczne. Nie polecamy jej do picia, za to przy tworzeniu ekologicznych roztworów sprawdza się doskonale.

Olejki eteryczne

Pozyskiwane z suszonych kwiatów, owoców czy ziół, znane są ze swojej aromaterapeutycznej mocy. To jednak ich niejedyna zaleta – wiele z nich charakteryzuje się właściwościami bakteriobójczymi, odstraszającymi owady czy przeciwbólowe.

Płatki mydlane

Lekkie i wydajne, wykonane z olejów roślinnych, stanowią doskonałą bazę do delikatnie pieniących się płynów i koncentratów. Wegańskie płatki mydlane charakteryzują się obłędnym, delikatnym zapachem czystości i świeżości.

o mnie


Mam na imię Emilia. Mieszkam w dużym mieście, gdzie wszechobecny pęd wyjątkowo daje się we znaki. Zaczęłam tworzyć domowe detergenty przede wszystkim chcąc zadbać o zdrowie swoje i najbliższych, ale też by oderwać się od absorbującej pracy w sektorze kreatywnym 🙂

Łatwość ich tworzenia, a także skuteczność działania zainspirowały mnie do podzielenia się tym, co okazało się przydatne – i przyjemne! Troska o środowisko naturalne z wiekiem jest dla mnie coraz ważniejsza, a ponieważ od kilku lat nie jem mięsa, połączenie idei wykorzystania naturalnych składników z troską o zwierzęta wydało mi się idealnym rozwiązaniem.

Chciała stworzyć produkty proste, skuteczne i przyjemne w odbiorze – takie, których używanie sprawi radość, a nie dyskomfort. To dopiero początek – z przyjemnością odpowiem na każde Wasze pytanie i wykorzystam każdą dobrą radę.


Projekt SIMPLE AS THAT to, póki co, eksperyment na niewielką skalę 🙂 Jeśli masz uwagi odnośnie składu, zapachu czy konsystencji produktów, marzysz o konkretnym środku lub potrzebujesz większej ilości, napisz na: hello@simple-as-that.pl